Cumhuriyet Mahallesi, D130 Karayolu Sokak No:19, 41245 / kocaeli
15.05.2019
308
OSB Çit

OSB Çit
Oritend Strand Board kelimelerinin baş harflerinden oluşan OSB Çit sistemlerinin açılımı yönlendirilmiş Yonga Levha anlamına gelmektedir. Pano çit sistemleri sınıfında yer alan OSB Çit sistemleri rendelenmiş maddelerin ufak parçacıkların belirli yönlerde bir araya getirilerek vaks ya da tutkal gibi yapışkan maddelerin sıcaklığı ya da basıncı ile birbirlerine yapışması sonucu elde edilen sistemler olarak tanımlanır. OSB-1, OSB-2, OSB-3 ve OSB 4 şeklinde dört farklı çeşidi bulunan OSB Çit sistemlerini her birinin kullanım alanları farklıdır.

Çeşitlerine Göre Çit Sistemleri ve Özellikleri
OSB çit sistemleri çeşitlerine göre kullanım alanları şu şekildedir. OSB- 1 ve OSB-2 çift sistemi; su nem rutubet gibi olumsuz koşullara elverişli değildir. Kuru alanlar için kullanımı uygundur. OSB 3 ve OSB 4 Çit sistemleri su, nem ve rutubetli alanlar için kullanımı uygunudur. Özellikle OSB 4 Çit sistemlerini ıslanması herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir.

OSB Çit Sistemlerini Özellikleri

OSB Çit sistemlerini ortak özellikleri şu şekildedir;

  • OSB Çit Sistemlerini bütün çeşitlerinde arka tarafında bulunan yongalar uzun tarafa döşenirken, ortasındaki yongalar ise dikey olarak yerleştirilerek yapılır.
  • Kolay kurulabilen bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde de kullanımı günden güne yaygınlaşmaktadır.
  • Zımparalamadan kullanılabilir.
  • Doğal ve sıcak bir görünüme sahiptir.
  • OSB çit sistemleri diğer ahşap malzemeler gibi ahşap kesme araç ya da makineleri ile kolayca kesilip, çivi vida ya da konektörler ile rahatlıkla sabitlenebilmektedir.
  • OSB Çit sistemlerin alın kısımları hassas olduğu için bu taraflar su ve nemden uzak tutulmalı ve üzerinde ağır cisim yüklenmeleridir.
  • OSB Çit levhalar yatay olarak en fazla 60 cm aralığında destekleyiciler üzerine istiflenerek muhafaza edilmelidir.

OSB Çit Sistemlerini Kullanım Alanları
OSB Çit sistemleri geniş kullanım alanına sahiptir. Kullanıldığı alanları şu şekilde sıralanabilir. Döşeme olarak kullanılan bir ürün olduğu için her türlü dekorasyon işlemlerinde güvenle kullanılabilir. Duvar kaplaması olarak kullanılabilir. Reklam panoları ya da bölme duvarlar için kullanımı tercih edilmektedir. Montajı kolay ve hızlı olduğundan dolayı sahne sanatlarında ya da dekor üretimlerinde kullanılmaktadır. Kulübe ve baraka şeklinde yapıldığı kullanılabilir. Alçak zeminlerin yükseltilmesi ya da bozuk zeminlerin düzeltilmesi için kullanılmaktadır. OSB Çit Sistemleri kısaca marangozluk işlerinin olduğu her yerde güvenle kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe meydana gelen kötü görüntüleri yok eder ve ortaya daha güzel ve estetik bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Kaliteli ahşap malzemelerden üretildiğinden dolayı dayanıklı bir sistemdir. Konusunda uzman ekip kadrosu ile çit sistemleri yapımı ve montajını yapan kurumsal firmamız OSB çit sistemi konusunda da sizleri her türlü ihtiyaçlarına profesyonel çözümler üretiyoruz. Kullanılacağı ortam ve müşteri talepleri doğrultusunda farklı ölçü ve yüksekliklerde ürettiğimiz çit sistemleri uzun yıllar sizlere güvenli ve garantili kullanım imkânı sağlamakladır. Fiyat teklifi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: